ücretsiz yazılım

Online Yazı Editörleri

By | xHTML / CSS | No Comments

Merhaba ey okuyucu;

o kadar kod veriyoruz, yazıyor, çiziyor, örnek veriyoruz ama bunları yapmak için tabii ki araçlara ihtiyacımız var. E öyleyse bu yazımı “editör”lere ayırmak mantıklı olacaktır diye düşündüm.
Bazen noteped’in yetmediği yerler olabiliyor haliyle. Bu noktada devreye Dreamweaver, notead++ gibi programlar giriyor. Program indirİp kuracak kadar vaktim yok derseniz alternatif olarak online editörlere yönelebilirsiniz.

Benim gözüme çarpanlar ise şöyle sıralanıyor;
Read More

Microsoft’tan Ücretsiz Anti Virüs Yazılımı

By | İşletim Sistemleri | No Comments


Microsoft olarak orijinal Windows kullanan ev kullanıcıları için ücretsiz anti-virüs yazılımını duyurmuş bulunuyoruz.

Bireylere ve kurumlara sunduğu yenilikçi yazılımlarla kullanıcılara güvenli bir bilgisayar ortamı sunmayı hedefleyen Microsoft, bu doğrultuda hayatı kolaylaştıran gerçek zamanlı güvenlik yazılımı Microsoft Security Essentials ile önemli bir adım daha attı. Microsoft’un kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu ve işletim sistemi çekirdeğiyle birebir uyumlu casus kod önleyici yazılımı Microsoft Security Essentials, virüsleri, zararlı yazılım kodlarını ve kötü amaçlı atakları bilgisayarlardan uzak tutmayı hedefliyor. Microsoft Küresel Güvenlik Ekibi’nin destek verdiği yeni yazılım, Microsoft’un üst düzey kurumsal güvenliği sağlamaya yönelik ödüllü teknolojilerinin damgasını taşıyor.

Kullanıcılar herhangi bir kayıt gerektirmeyen Microsoft Security Essentials yazılımını ve güncellemeleri doğrudan ilgili Microsoft web sayfasından indirebiliyor:
İndirme sayfası

Kaynak